Drukuj
25 lat doświadczenia z kominkami i piecami steatytowymi

FDPL Sp. z o. o. oferuje Państwu drewniane, energooszczędne domy modułowe fińskiej firmy OMATALO, która jest liderem w branży prefabrykowanych domów energooszczędnych na rynku skandynawskim.

Fiński dom modułowy z drewna to właściwie drewniany dom szkieletowy dalece udoskonalony w sferze technologii, ale przede wszystkim w sferze produkcji i wykonawstwa. Dodatkowo jego konstrukcja została opracowana tak, żeby można było przewieźć go w każdy zakątek świata jako dom w elementach (modułach) do złożenia na placu budowy.

FIŃSKI DOM JEST SZYBKI W BUDOWIE, WYTRZYMAŁY I TRWAŁY

Technologia stosowana przez OMATALO wykorzystuje najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania w budownictwie drewnianym nadając mu nowy wymiar i kierunek rozwoju. Domy OMATALO, oprócz spektakularnie szybkiego procesu wznoszenia, charakteryzują się wyjątkową jakością całości konstrukcji, relatywnie niskimi kosztami budowy i niebywałą energooszczędnością w trakcie eksploatacji.

Domy OMATALO, ze względu na swoją wyjątkową konstrukcję ściany oraz ułożenie warstw nośnych i izolacyjnych, w niczym nie ustępują swoją trwałością domom z cegły i betonu. Niezwykle wytrzymała konstrukcja została zaprojektowana w sposób zapewniający elementom drewnianym środowisko umożliwiające osiągnięcie maksymalną trwałość biologiczną drewna dochodzącą do 100 i więcej lat.

DOM ENERGOOSZCZĘDNY I WYJĄTKOWY

LOW ENERGY SYSTEM – energooszczędna technologia wykonania domu, parametry przenikalności cieplnej wszystkich przegród i ich połączeń, spełniają parametry domu pasywnego.

fdpl przekrój

DOM DREWNIANY= ZDROWY DOM EKOLOGICZNY

Domy OMATALO zbudowane są w całości z materiałów czystych ekologicznie. Głównym składnikiem jest drewno świerkowe lub jodłowe, pochodzące z lasów Finlandii. Dom ocieplony jest wełną skalną i w zasadzie za wyjątkiem folii paroizolacyjnej, z konstrukcji zostały wyeliminowane wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne i inne wysokoprzetworzone chemicznie materiały konstrukcyjne i wykończeniowe (np. płyta osb).

DOM MODUŁOWY, PREFABRYKOWANY = ELIMINACJA BŁĘDÓW KONSTRUKCYJNYCH I WYKONAWCZYCH

Elementy domów OMATALO powstają w halach produkcyjnych, co pozwala na całkowite wyeliminowanie błędów w sztuce budowlanej i ciesielskiej oraz wynikających z nich potem strat ciepła. Prefabrykacja to także oszczędność czasu, minimalne zaangażowanie inwestora w proces budowy oraz możliwość prowadzenia inwestycji niezależnie od pory roku przy założeniu, że fundamenty są wykonane odpowiednio wcześniej.

fabryka

DUŻY WYBÓR PROJEKTÓW DOMÓW

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z projektami domów OMATALO o wyjątkowym, skandynawskim designie i bardzo oryginalnych rozwiązaniach wnętrz. Ogromną zaletą naszych domów jest samonośna konstrukcja, która pozwala dowolnie rozplanować ściany wewnętrzne. Daje to nieograniczone możliwości zmian aranżacji wnętrza, kiedy tylko mają Państwo na to ochotę, (np. podczas okresowego malowania).

wnętrze

DOM O WIĘKSZEJ WARTOŚCI RYNKOWEJ

Dom OMATALO ma naprawdę dobry paszport energetyczny. Jego parametry są zbliżone bądź spełniają uwarunkowania stawiane domom pasywnym. Energooszczędność będzie jednym z najistotniejszych argumentów, zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. Klasa energetyczna budynku, w perspektywie rosnących cen paliw, będzie warunkować szybką i korzystną sprzedaż danej nieruchomości na rynku wtórnym a dla kupującego będzie to jeden z najważniejszych wyznaczników decyzji.

projekty

PROCES INWESTYCYJNY

  1. Wybór projektu, uzgodnienie ewentualnych zmian
  2. Uzgodnienie zakresu prac i podpisanie umowy. Standardowy zakres prac do stanu surowego zamkniętego w tabeli
  3. Zamówienie domu u producenta (minimum 8 tygodni przed planowanym rozpoczęciem budowy.
  4. Uzyskanie przez Inwestora Pozwolenia na Budowę
  5. Przygotowanie fundamentu
  6. Dostarczenie na plac budowy konstrukcji domu i jej montaż przez wykwalifikowaną, certyfikowaną ekipę (6-12 dni). Przez cały czas trwania montażu, dom jest każdorazowo starannie zabezpieczany na okresy przerw w pracy, aby nie dopuścić do zawilgocenia poszczególnych elementów konstrukcji. Po zakończeniu wznoszenia konstrukcji, więźba dachowa jest zabezpieczana folią paroprzepuszczalną i przygotowana na natychmiastowe wejście ekipy dekarskiej.
  7. Prace wykończeniowe

Przy odpowiedniej synchronizacji prac wykończeniowych po 2,5 – 3 miesiącach mogą się Państwo wprowadzić do całkowicie wykończonego, wymarzonego domu. FDPL – najprostszy sposób na dom! Więcej informacji na stronie internetowej www.fdpl.eu